Мини инхалатор на пареа

1,790.00 ден

Мини инхалатор на пареа

Шифра 3287

Нарачај го производот директно на :

 • Телефон: 071 713 153 или 079 344 285
 • Viber:  071 713 153 или 079 344 285
 • Chat на веб страната
 • Во inbox
 • На e-mail: info@mkmarket.mk
                      info.mkmarket.mk@gmail.com
Категорија SKU: 3287 Ознаки:

Опис

Најтивкиот инхалатор кој воопшто нема звук кога работи.

Може да се користи за деца и возрасни.

Работи директно на струја може и на батерии. Инхалаторот е најмалиот ултрасоничен инхалатор во светот и со својата тежина (без батерии), како и опцијата да работи на адаптер во струја или на батерии, го прави лесен и практичен за употреба на било кое место: во домот, во канцеларија, при патување и др.

Mesh инхалаторот е исклучително тивок ( <36 dB), што овозможува пријатна употреба, особено кај бебиња и деца. Користи специјалната “mesh” технологија.

Овој производ е произведен од материјали кои не се штетни за корисниците.

Работи само со притискање на едно копче.

Карактеристики:

 • Тивка работа <30 dB (ултра тивка)
 • Голем капацитет на резервоарот 8мл
 • Долго траење на батеријата до 100 минути
 • Оптимална големина на честички 0,5m
 • Погоден за деца и возрасни
 • Се напојува со батерии или адаптер за напојување

Упатство за употреба:

 • Практично тивок во употреба
 • Инхалатор со големина на џеб, компактен и пренослив
 • Едноставна работа со едно копче и лесна за употреба
 • Ниво на атомизација (3 нивоа) може да се прилагоди, поудобно да се користи
 • Технологијата за откривање безводен систем, ќе се исклучи автоматски откако ќе истече водата
 • Може да се поврзе на струја , да се поврзе со компјутер, да се поврзе со адаптерот или напојување со 2 АА батерии
 • Два модели за употреба

Начин на употреба:

 •  Ставете батерии или поврзете го USB кабелот за уредот
 •  Чистење и дезинфекција на небулизатор
 •  Притиснете го копчето за вклучување / исклучување
 •  Уредот започнува да работи
 •  Притиснете го копчето за да се исклучи

Спецификации:

 • Моќност: AC 100-240V
 • Работен напон: DC12V
 • Ултразвучна фреквенција: 2,2MHz
 • Големина на атомизирано парче: 0,5-5 микрон
 • Капацитет на чаша: 10ml
 • Капацитет на садот: 25мл
 • Волумен на автоматизација 0,375ml / min: 20 минути автоматски
 • Волумен на автоматизација 0,5 ml / min: автоматско време од 10 минути