Рачна цедалка за лимон

290.00 ден

Рачна цедалка за лимон

Шифра 4662

Нарачај го производот директно на :

  • Телефон: 071 713 153 или 079 344 285
  • Viber:  071 713 153 или 079 344 285
  • Chat на веб страната
  • Во inbox
  • На e-mail: info@mkmarket.mk
                        info.mkmarket.mk@gmail.com
Категорија SKU: 4662 Ознака:

Опис

Цедалката за парчиња лимон обезбедува врвна практичност и освежувачко искуство секогаш кога ја користиш. Овој пренослив уред е идеален за подготовка на коктели, салати, јадења или десерти, додавајќи го уникатниот вкус на свеж лимон.

Предности при користење на нашиот производ

Одлично цедење за совршен вкус – Со прецизниот дизајн на цедалката, можеш лесно и ефикасно да ја извадиш секоја скапоцена капка сок од лимон, давајќи ти совршен вкус кој ќе ги збогати твоите коктели и јадења.

Кулинарска креативност на твоите прсти – Искористи ја свежината на сокот од лимон во кујната! Додади го во јадења, салати или десерти за да го подобриш вкусот и да му дадеш на твоето мени нота на свежина и виталност.

Преносливост без напор – Со компактен дизајн, оваа цедалка е лесно пренослива.

Видливост на процесот на цедење – Транспарентниот дизајн ти овозможува да го следите секој момент на цедење, обезбедувајќи не само практичност, туку и естетско искуство.

Лесно одржување и чистење – Благодарение на неговиот едноставен дизајн, одржувањето на оваа цедалка е брзо и лесно.

Цедалката за лимон е идеална за љубителите на коктели и безалкохолни пијалоци. Со прецизно цедење, ти овозможува да додадеш свеж сок од лимон во пијалоците, обезбедувајќи им богатство на вкус и освежителна нота.

Овој производ е одличен додаток во кујната за оние кои сакаат да експериментираат со вкусови. Свеж сок од лимон може лесно да се додаде во јадења, салати или десерти, подобрувајќи го вкусот и ставајќи ја кулинарската креативност на дофат на раката.

За оние кои сакаат брзи и вкусни оброци, цедалката за лимон е суштинска алатка. Со едноставно цедење, ти овозможува да ја додадеш свежината на лимонот во садовите без губење време, правејќи ја подготовката брза и ефикасна.

Технички карактеристики:

  • Димензии: 120mm x 35mm x 51mm;
  • Материјал: пластика.