ЛЕД лента за амбиентално светло 10 м

900.00 ден

ЛЕД лента за амбиентално светло

Шифра 3808

Нарачај го производот директно на :

  • Телефон: 071 713 153 или 079 344 285
  • Viber:  071 713 153 или 079 344 285
  • Chat на веб страната
  • Во inbox
  • На e-mail: info@mkmarket.mk
                        info.mkmarket.mk@gmail.com
Категорија SKU: 3808 Ознаки:

Опис

Карактеристики на производот:

Лед лента со 5050 SMD LED диоди .

Долг живот 50.000 часа

Лентата е флексибилна и може да се сече.

Напојување: USB

Работна температура: -20°C-60°C

Ниска потрошувачка на енергија

Контрола на паметен телефон: оваа паметна лед светилка е дизајнирана со три контролни режими: апликација, далечински управувач, контролна кутија; Преземете ја АПП на вашиот паметен телефон, вклучете го Bluetooth и спарете го уредот со лентата за светло, а потоа можете да ги контролирате LED светлата во вашиот паметен телефон.
Мултифункционални светлосни ленти: LED светла За соба, осветлување, позадинско осветлување, соба, бар, ресторан, кујна и можете да ги исечете светлата со ленти и да ги користите конекторите за украсување сам.
Функција на меморија и тајмер: LED светлосна лента има функција за меморија; може да го запомни режимот што претходно сте го поставиле. Со паметната АПП, можете автоматски да се вклучувате и исклучувате во моментот и да ви помогне да го контролирате времето и да заштедите енергија.
Полесно и побезбедно за употреба: Светлата за промена на бојата имаат нисконапонска заштита од краток спој и многу мала топлина. Безбедно и сигурно, долг животен век од над 50.000 часа. Може да биде флексибилна инсталација на чиста, рамна и сува површина. Светлосните ленти може да се сечат помеѓу секои 3 LED диоди, за да можете да ги прилагодите лед светлата на вистинската должина.
Достапни се повеќе сцени: Може да се користи за украсување на вашата трпезарија, спална соба, горе, кујна, трем, компјутерско биро, новогодишна елка, бар и дневни соби, особено одлична за празници и настани како Божиќ, Ноќта на вештерките, забави и многу повеќе. Тоа е идеален подарок за вашето семејство и пријатели.

Апликација:

1. Идеален за декорација на контури на згради, осветлување на пејзажот, забавни теми, внатрешни украси, декорација за забави

2. И ТВ позадинско осветлување, автомобил, дневна соба, спална соба, забава, излози, бар, ноќен клуб, улица, тротоар, палуба, парк, трем, скалила, ограда, таван или патека.