Детски SMART часовник

890.00 ден

Детски SMART часовник

Шифра 3249

Нарачај го производот директно на :

 • Телефон: 071 713 153 или 079 344 285
 • Viber:  071 713 153 или 079 344 285
 • Chat на веб страната
 • Во inbox
 • На e-mail: info@mkmarket.mk
                      info.mkmarket.mk@gmail.com

Опис

Детски паметен часовник преку кој може да комуницирате со вашето дете (телефонски разговор или смс порака)

Во било кој момент може да ја проверите точната локација преку LBS позиционирање (Локални базни станици)

Се поставува СИМ картичка во часовникот на која претходно треба да и е тргнат пинот (на мобилен телефон или во мобилара)

СОС копче преку кое детето може веднаш да ги повика зачуваните СОС броеви на родителите

HD камера со која може да се прават фотографии ( не може видео повик)

Време, датум, аларм, игри, светилка

Достапен во сина, розева, зелена и виолетова боја.

Технички спецификации:

 • GSM: 850/900/1800/1900Mhz
 • GSM: 50 to 200M
 • Батерија: 3.7V 400mAh
 • Тежина: 35.1g
 • Екран: 1,44″ touch screen.
 • Димензии: 5.3cm (L) x 3.3cm (W) x 1.1cm (H)
 • Тип на полнење: наменски USB кабел на полнач од мобилен телефон или уред со USB порта

НАПОМЕНА: Пред да ја поставите картичката, тргнете го пинот од неа, преку мобилен телефон или во мобилара. По поставување на картичката, рестартирајте го часовникот за да ја препознае мрежата.

Пред да ја инсталирате апликацијата во вашиот мобилен телефон, проверете во упатството која апликација е потребна ( SeTracker2 или Dowear). Може и преку скенирање на QR кодот во упатството или во менито на самиот часовник.

За да може успешно да се синхронизира часовникот со телефонот за да се префрлат податоците како датум, време, телефонски именик, потребно е картичката да има вклучено интернет. За понатамошна употреба на часовникот, разговарање, следење на локација и сл. не е потребен интернет.

Видеа за инсталација:

Dowear: https://www.youtube.com/watch?v=YlI-M4NBRZ8

SeTracker2: https://www.youtube.com/watch?v=dIxI1yjBlhY

 

 

 

 

 

 

Дополнителни информации

Одберете боја

Син часовник, Розе часовник, Зелен часовник, Виолетов часовник