Паметен часовник T-500 Ultra

1,190.00 ден

Паметен часовник T-500 Ultra

Шифра 4669

Нарачај го производот директно на :

  • Телефон: 071 713 153 или 079 344 285
  • Viber:  071 713 153 или 079 344 285
  • Chat на веб страната
  • Во inbox
    • На e-mail: info@mkmarket.mk
                          info.mkmarket.mk@gmail.com
Категорија SKU: 4669 Ознаки:

Опис

Компатибилен систем: Android 5.0 или понова верзија на IOS 9.0 или понова верзија

Флеш меморија: Вградена 16MB (внатрешна меморија), без надворешна флеш меморија

Големина на екранот (вистинска големина): 1,4 инчи

Тип на допир: Целосен екран на допир со висока осветленост

Параметри за поврзување: BT 3.0/BT 4.0 5.0

Сензор за гравитација: SC7A20

Тип на батерија: Литиум полимерна батерија

Капацитет 3,7V/160mAh

Начин на полнење: силно магнетно полнење

Јазици на апликацијата: англиски (стандардно), поедноставен кинески, француски, шпански, полски, португалски, италијански, германски, турски, руски, чешки, арапски, унгарски, грчки, персиски, кинески, малајски, индонезиски, виетнамски, шведски.

АПП за софтверска функција: Прилагодена позадина, разни записи за движење, откривање здравје итн.

Време на полнење: 1,5 ч

Траење на батеријата: 7 дена

Спецификација на нараквица: 42 – 45mm

Изглед Материјал: Цинк легура + еколошки силикон.

Начин на користење на повици Bluetooth:

Функцијата за повикување преку Bluetooth бара поддршка за двоен сигнал за Bluetooth, така што треба да се поврзете двапати како што е предвидено:

1 Скенирајте го Qr-кодот во Прирачникот преку мобилниот прелистувач, преземете ја посветената АПП и вклучете го мобилниот телефон BT. Најдете и поврзете го уредот за часовник во апликацијата. Потврдете го врзувањето

2, Најдете го уредот во мобилниот телефон Bluetooth (проверете го името на уредот на часовникот за да ги видите информациите за уредот), изберете ја врската за часовникот и спарете го часовникот.

Поддршка за повикување преку Bluetooth:

Користени вообичаени контакти или спортска синхронизација на мобилен телефон.

Затоа, можете да го користите часовникот за да остварувате повици и да одговарате на повици.

Останати параметри:

Прилагодена позадина

Потсетник за пиење течност,

Кислород во крвта,

Спортски режим (трчање на отворено,пешачење, планинарење, трчање во затворен простор),

Facebook, Twwiter, WhatAPP, календар, порака потсетник,

Отчукувањата на срцето, следење на спиењето,

Bluetooth музика, СМС, снимање повици, SIRI/глас

Броење чекори, крвен притисок, адресар, барање мобилен телефон итн.

1. Големина: 49 x 38 x 12,3 mm.

2. Материјал за ремен: силика гел.

3. Главен дисплеј: 2,1 инчен HD IPS 240 x 240 пиксели.

4. Режим на полнење: безжично магнетно полнење.

5. Екран на допир: цел екран на допир.

6. Водоотпорен: IP68 (часовникот не може да се стави во вода).

Достапен во црна, сива и портокалова боја

Видео: https://www.youtube.com/watch?v=M6ohyQZ3Onw 

Поврзување: https://www.youtube.com/watch?v=xstzYMSxwlc 

https://www.youtube.com/watch?v=xstzYMSxwlc

 

 

 

 

 

Дополнителни информации

Одберете боја:

Црна, Сива, Портокалова