Базен Intex metal frame – 255 x 51 cm

5,200.00 ден

Базен Intex metal frame – 255 x 51 cm

Шифра 3624

Нарачај го производот директно на :

  • Телефон: 071 713 153 или 079 344 285
  • Viber:  071 713 153 или 079 344 285
  • Chat на веб страната
  • Во inbox
    • На e-mail: info@mkmarket.mk
                          info.mkmarket.mk@gmail.com
Категории , SKU: 3624 Ознаки:

Опис

Димензии: 255 х 51 cm

Intex metal frame базенот е лесен за составување и неговата силна потпорна челична конструкција го прави стабилен и добро избалансиран.

Материјалот ПВЦ што се користи за базенот е изработен од три слоја: внатрешен и надворешен ПВЦ слој, густ и цврст, и среден слој од полиестер.

Ова е базен наменет да трае со години за да ви овозможи неограничено време за одмор во сопствената градина.

Рамката на овој базен Intex е изработена од цврст третиран челик за да се елиминира можноста од ‘рѓа и корозија.