Дозер за мед

490.00 ден

Дозер за мед

Шифра 3861

Нарачај го производот директно на :

  • Телефон: 071 713 153 или 079 344 285
  • Viber:  071 713 153 или 079 344 285
  • Chat на веб страната
  • Во inbox
  • На e-mail: info@mkmarket.mk
                        info.mkmarket.mk@gmail.com
Категорија SKU: 3861 Ознаки:

Опис

Со овој дозер можеш полесно да го истуриш медот во твојот чај или да го намачкаш на парче леб, без неред! Дозерот има механизам кој спречува истекување, а отворот на дното се отвора само кога ќе ја притиснеш рачката.

Нема повеќе лепливи раце, послужавници и чаршафи, бидејќи овој дозер овозможува практично точење без протекување.

Овој дозер има посебен механизам кој го спречува медот да излезе од него додека не ја притиснеш рачката, нема истекување.

Без лепење и неред, нема повеќе неред секој пат кога сакаш да послужиш чај со мед. Нема повеќе лепливи раце, послужавници и чаршафи, бидејќи овој дозер овозможува практично точење без протекување.

Можеш да ракуваш со дозерот со една рака, само притисни ја ергономската рачка и таа ќе го ослободи затворачот на дното што спречува медот да излезе.

Дозерот во форма на саќе е одличен украс за твојата кујна, па ќе изгледа многу по интересно кога ќе го донесеш на масата за гости.

Можеш лесно да ги расклопиш деловите од дозерот за миење и да го одржуваш чисто.

Совршено се вклопува во твојата утринска рутина со твоите омилени житарки, грчки јогурт или тост. Со него лесно и прецизно ќе додадеш мед во твоите јадења.

Додај мед во утринската шолја чај или кафе со леснотија користејќи го ова шише. Без неред и капење, ќе уживаш во совршениот вкус на секој пијалок.

Шишето можеш да го користиш во кујната кога подготвуваш разни рецепти за кои е потребна мед како состојка, како што се маринадите, сосовите и десертите.

Технички карактеристики:

  • Материјал: Акрилик, ABS;
  • Боја: Транспарентна;
  • Капацитет: 200 ml.