Сет за чистење и полирање на автомобилски фарови

2,490.00 ден

Сет за чистење и полирање на автомобилски фарови

Шифра 4820

Нарачај го производот директно на :

  • Телефон: 071 713 153 или 079 344 285
  • Viber:  071 713 153 или 079 344 285
  • Chat на веб страната
  • Во inbox
  • На e-mail: info@mkmarket.mk
                        info.mkmarket.mk@gmail.com

Опис

Комплетот за третман на фарови може ефикасно да ги елиминира гребнатините/пукнатините на фаровите на автомобилот и да ги реши проблемите со пожолтување, заматување, оксидација, дамки, стареење итн. и го олеснува обновувањето на кристално чистиот сјај на фаровите на вашето возило, ја зголемува јасноста на фаровите, видливоста и безбедноста.

Во само 3 чекори, вашето возило ќе изгледа како ново. Прво покријте ја светилката со заштитна фолија; Второ, полирајте го капакот на светилката со шкурка додека нема сјај, исчистете го со вода и исушете го со крпа. Ставете го лакот за фарови во чашата за атомирање, загрејте го на пареа, повлечете го приклучокот за напојување по атомизацијата и вратете го новиот изглед на вашите фарови.

Комплетен сет за полирање на фаровите: течност за поправка на фарови од 800 g, чашка за атомист + комплет со 2 капаци, 6 шкурка, шмиргла, инка, заштитна лента, комплет за напојување (220 V кабел за напојување + кабел за напојување во автомобил), упатство за употреба (англиски јазик не е загарантиран ), пластична кутија за алат. Подгответе чиста вода и сува крпа и готово!

Доаѓа со лак за фарови од 800 g со голем капацитет, може да биде прибл. Поправка на фарови 40-60. Брзо загревање со високи перформанси, добар ефект на атомизација, заштедува повеќе време и материјал. Може да се користи од поединци, работилници за автомобили и работилници. Доаѓа со кутија за складирање, мала и лесна, лесна за складирање и носење.

Видео: