Капа – пешкир за сушење на коса

490.00 ден

Капа – пешкир за сушење на коса

Шифра 4759

Нарачај го производот директно на :

  • Телефон: 071 713 153 или 079 344 285
  • Viber:  071 713 153 или 079 344 285
  • Chat на веб страната
  • Во inbox
  • На e-mail: info@mkmarket.mk
                        info.mkmarket.mk@gmail.com
Категорија SKU: 4759 Ознаки:

Опис

Овој пешкир од микрофибер овозможува косата брзо да се исуши, заштедувајќи ти време и обезбедувајќи моментална свежина по миењето.

Благодарение на висококвалитетниот микрофибер, нашиот пешкир за брзо сушење исклучително ефикасно ја апсорбира водата, правејќи ја твојата коса подготвена за стилизирање во рекордно време.

Ергономски дизајнираниот пешкир ти овозможува лесно да го завиткаш и фиксираш без да се лизга. Покрај тоа, тој е лесен и удобен, што го прави процесот на сушење на косата едноставно и пријатно искуство.

Микровлакната обезбедуваат нежен допир на твојата коса, спречувајќи кршење и оштетување. Твојата коса ќе остане мазна, сјајна и здрава.

Освежи ја твојата рутина за нега на коса со нашиот иновативен пешкир од микрофибер за брзо сушење, специјално дизајниран за жени кои сакаат побрз, поудобен и понежен пристап кон сушењето на косата.

Нашиот пешкир го забрзува процесот на сушење на косата по миењето. Микровлакненцата делуваат како мали суперапсорбери, отстранувајќи го вишокот вода и оставајќи ја твојата коса речиси сува.

Технички карактеристики:

  • Големина: 65 x 25 см;
  • Материјал: корално кадифена ткаенина;
  • Боја: розе и портокалова

 

Дополнителни информации

Одберете боја:

Розе, Портокалова