Сет од 6 самолепливи огледала

990.00 ден

Сет од 6 самолепливи огледала

Шифра 4337

Нарачај го производот директно на :

  • Телефон: 071 713 153 или 079 344 285
  • Viber:  071 713 153 или 079 344 285
  • Chat на веб страната
  • Во inbox
  • На e-mail: info@mkmarket.mk
                        info.mkmarket.mk@gmail.com
Категорија SKU: 4337 Ознаки:

Опис

Идеални за додавање декоративни елементи на ѕидовите. Тие можат да се постават поединечно или да се комбинираат, создавајќи визуелен ефект и рафинирање на просторот.

Овие огледала може стратешки да се постават за да ја рефлектираат светлината и да го зголемат осветлувањето во просторијата. Ова може да создаде чувство на светлина и просторност, правејќи го просторот посветол и попријатен.

Квадратните акрилни огледала имаат способност да создадат илузија на поголем простор.

Овие огледала може да се користат како украсни елементи кои придонесуваат за стилот и естетиката на просторот.

Овие квадратни акрилни огледала се опремени со отстранлива заштитна фолија која служи како заштита за време на транспортот и монтажата, обезбедувајќи огледалото да пристигне во чиста состојба.

Штом огледалото е поставено на место, можеш лесно да ја отстраниш заштитната фолија обезбедувајќи беспрекорен и кристално чист одраз.

Лесна инсталација и повеќенаменска употреба – Квадратните акрилни огледала се самолепливи и едноставно се монтираат на ѕид, без потреба од дупчење. Тие можат да се користат како украсни елементи во дневни соби, ходници, бањи или која било друга просторија.

 Безбедност и издржливост – Акрилните огледала се лесни и отпорни на кршење, што ги прави безбеден избор за декорација. Тие се исто така отпорни на прашина и дамки, што ги прави лесни за одржување и чистење.

Елегантен дизајн кој го збогатува ентериерот – Квадратните акрилни декоративни огледала додаваат софистицираност и шарм на секој простор, правејќи го визуелно привлечен.

Визуелно го проширува просторот – Овие огледала создаваат илузија на поголем простор, рефлектирајќи ја светлината и просторијата, со што се постигнува чувство на просторност и отвореност.

Димензии 30 x 30 cm

Може да се купуваат и поединечно, цена 220 ден.