Диспанзер и секач за фолија за пакување на храна

590.00 ден

Диспанзер и секач за фолија за пакување на храна

Шифра 4489

Нарачај го производот директно на :

  • Телефон: 071 713 153 или 079 344 285
  • Viber:  071 713 153 или 079 344 285
  • Chat на веб страната
  • Во inbox
  • На e-mail: info@mkmarket.mk
                        info.mkmarket.mk@gmail.com
Категорија SKU: 4489 Ознаки:

Опис

Практичен дизајн и лесна употреба, стилско, едноставно, двонасочно копче за сечење. Извлечи ја саканата количина на фолија и движи го двонасочното копче за сечење, од лево кон десно или од десно кон лево.

Изработен од ABS материјал, отпорен на високи и ниски температури, издржлив, здрав, нетоксичен и без мирис.

Овој диспанзер не  само што може да сече пластична фолија, туку може да сече и алуминиумска фолија. Покрај тоа, лесно се вклопува во кујнската фиока.

Безбедниот и сигурен филмски секач користи скриено сечило за заштита на прстите, погодно за пластична фолија, алуминиумска фолија и восочна хартија.

Стави пластична или алуминиумска фолија во кутијата и извлечи онолку фолија колку што ти треба за време на употребата.

Твојата храна секогаш ќе биде соодветно завиткана со фолија, па ќе ја продолжи нејзината свежина.

Технички карактеристики:

  • Димензии: 37 x 5 x 6 cm;
  • Тежина: 330 g.