Рачна преса – соковник

1,290.00 ден

Рачен соковник

Шифра 3245

Нарачај го производот директно на :

  • Телефон: 071 713 153 или 079 344 285
  • Viber:  071 713 153 или 079 344 285
  • Chat на веб страната
  • Во inbox
  • На e-mail: info@mkmarket.mk
                        info.mkmarket.mk@gmail.com

Опис

Исцедете сок од портокали, лимони, лимета или цитруси брзо и ефикасено.

Ваквиот начин на цедење овозможува зачувување на корисните својства на овошјето.

Масивна метална рачка со механизам која овозможува цедење на сокот без напор

Иноксен сад кој собира вкупно 2 чаши сок, идеално за заедничко уживање

Иноксен поклопец со специјален дизајн кој ги задржува пулпата и семките на горното ниво

Исклучително лесно за користење и чистење

Димензиивисина 37,5cm, ширина 15cm, должина 19cm