Комплет садови и прибор за јадење за 4 луѓе

1,290.00 ден

Комплет садови и прибор за јадење за 4 луѓе

Шифра 4326

Нарачај го производот директно на :

 • Телефон: 071 713 153 или 079 344 285
 • Viber:  071 713 153 или 079 344 285
 • Chat на веб страната
 • Во inbox
 • На e-mail: info@mkmarket.mk
                      info.mkmarket.mk@gmail.com

Опис

Овој 24-делен сет пластичен прибор за јадење е совршен придружник за патување или излети, што ти овозможува лесно да уживаш во твоите оброци во природа.

Со 4 плитки чинии, 4 чинии за салата, 4 длабоки чинии за супа, 4 чаши, 4 вилушки и 4 лажици, овој сет обезбедува се што ти треба за целосен оброк на отворено.

Изработен од висококвалитетна пластика, овој сет е лесен, издржлив и лесен за одржување. Можеш брзо да го измиеш или избришеш, што заштедува време и го олеснува чистењето по употреба.

Купувањето на овој пластичен сет за јадење е економичен избор бидејќи ти дава се што ти треба за оброк на отворено во едно пакување, без потреба од дополнителни набавки или барање поединечни делови.

Технички карактеристики:

 • Материјал: PP / PS;
 • Сетот доаѓа во пластично куферче (33,5 x 30 x 10,5cm);

Комплетот вклучува:

 • 4 чаши со рачка (димензии на една чаша: 8,1 x 7,5cm);
 • 4 овални чинии (димензии на една чинија: 25 x 16,7cm);
 • 4 чинии со прегради (димензии на една чинија: 20 x 2cm);
 • 4 длабоки чинии (димензии на една чинија: 13,3 x 6,5cm);
 • 4 вилушки (димензии на една вилушка: 16,2cm);
 • 4 лажици (димензии на една лажица: 16,2cm).