Цедилник за кујнски садови

990.00 ден

Цедилник за кујнски садови

Шифра 4835

Нарачај го производот директно на :

  • Телефон: 071 713 153 или 079 344 285
  • Viber:  071 713 153 или 079 344 285
  • Chat на веб страната
  • Во inbox
  • На e-mail: info@mkmarket.mk
                        info.mkmarket.mk@gmail.com
Категорија SKU: 4835 Ознака:

Опис

Решетката за сушење садови со 2 нивоа е од врвен материјал од не’рѓосувачки челик со слој против ‘рѓа, кој е побезбеден и лесен за чистење. Така, оваа полица за садови е издржлива и можете да ја користите доста долго.

Големината на решетката за садови може да собере 18 чинии и 17 садови. Со двостепен дизајн, може да ги задоволи семејните потреби за складирање кујнски алат.

Оваа решетка за сушење садови е опремена и со мала корпа за прибор, држач за даска за сечење, држач за ножеви и 4 куки од двете страни. Задоволете ги сите ваши потреби за кујнски прибор

Полицата за садови има 2 одводни даски на дното, кои можат да ја соберат водата што капе од овој одвод за садови од не’рѓосувачки челик. Треба само да ја исчистите фиоката по собирањето.

Структурата го спречува навалувањето на решетката од одводната плоча нанапред и ја одржува решетката стабилна. А густите гумени влошки на дното на четирите ногарки не се лизгаат и се приспособуваат, што го прави одводникот за садови поцврст за употреба.

Димензии: 42x23x41 cm