Метален калап за крофни

290.00 ден

Метален калап за крофни

Шифра 4795

Нарачај го производот директно на :

  • Телефон: 071 713 153 или 079 344 285
  • Viber:  071 713 153 или 079 344 285
  • Chat на веб страната
  • Во inbox
  • На e-mail: info@mkmarket.mk
                        info.mkmarket.mk@gmail.com
Категорија SKU: 4795 Ознаки:

Опис

Калап за сечење на тесто за крофни изработен од нерѓосувачки челик, со помош на кој на брз и лесен начин ќе направите идеални крофни со иста големина

Двата дела, надворешниот и внатрешниот нож може да се разделуваат за полесно чистење и одржување

Доколку го употребувате само надворешниот нож, може да го користите за сечење месо за плескавици, сувомеснато и кашкавал за сендвичи, за сечење леб за сендвичи и сл.

Вградена метална рачка за полесно ракување

Двата дела се спојуваат со едноставно навртување еден на друг – клик систем

Димензии: Надворешен нож – 7.5 x 2.3 cm, внатрешен нож – 3.3 x 2.3 cm