Двојна детска кутија за храна + прибор + шише

390.00 ден

Двојна детска кутија за храна + прибор + шише

Шифра 4566

Нарачај го производот директно на :

  • Телефон: 071 713 153 или 079 344 285
  • Viber:  071 713 153 или 079 344 285
  • Chat на веб страната
  • Во inbox
  • На e-mail: info@mkmarket.mk
                        info.mkmarket.mk@gmail.com
Категорија Ознака:

Опис

Сет за јадење за деца – вклучува двојна кутија за храна, прибор за јадење и шише

Идеално решение за родителите кои сакаат да обезбедат безбеден, практичен и привлечен начин да ги хранат и хидрираат своите деца за време на училиште, патување или секојдневни активности

Материјал: пластика без BPA

Доволно простор за сместување на различни оброци, сендвичи, овошје, зеленчук или грицки

Без ризик од излевање, ја чува храната свежа и безбедна за конзумирање

Лесни за одржување

Димензии:
– Големина на горната кутија за храна: 12 x 4 cm
– Долна кутија за храна: 13 x 5 см
– Големина на шишето за пиење: 6 x 18 cm
– 2 во 1 вилушка/лажица