3 во 1 дерма ролер за лице и тело

590.00 ден

3 во 1 дерма ролер за лице и тело

Шифра 3745

Нарачај го производот директно на :

 • Телефон: 071 713 153 или 079 344 285
 • Viber:  071 713 153 или 079 344 285
 • Chat на веб страната
 • Во inbox
 • На e-mail: info@mkmarket.mk
                      info.mkmarket.mk@gmail.com
Категорија SKU: 3745 Ознака:

Опис

Кожата е најголемиот орган на човековото тело, а исто така и најподложна на брчки и лузни. Поради тоа, Дерма ролерот ќе се погрижи сето тоа да изгледа многу лесно, без притоа да трошите пари за скапи производи за нега на кожата или било какви други третмани.

 • Соодветен третман за враќање на младоста на кожата одвнатре, за израмнување на брчките, лузните, линиите на изразување, стриите и дамките на кожата, меѓу другите придобивки
 • Го стимулира обновувањето на колагенот и еластинот што влијае на подобрување на текстурата, како и изедначување на нееднаквости на кожата
 • Значително ја подобрува појавата на лузни, фини линии, брчки, стрии и лузни од акни
 • Третман на хиперпигментација, против предвремено стареење, опуштена кожа, ќелавост
 • Составен од ситни мали иглички кои што на безболен начин овозможуваат обновување на тонот, еластичноста и мртвите клетки на кожата
 • Добивате 3 ролери со различни димензии за секој дел од кожата: 0,5mm за пределот околу очите, 1mm за лице, 1,5mm за тело
 • Број на иглички: 300 (0,5mm) / 720 (1mm)/ 1200 (1,5mm)
 • Материјал на иглички: медицински челик

Начин на употреба:
1. Измијте ги рацете и областа која треба да се третира
2. Користете тоник за чистење лице и антибактериски гел за чистење на рацете и кожата
3. Ролерот се чисти под млаз топла вода или со 75% алкохол
4. Пред употреба препорачуваме да користите и некои производи наменети за нега на вашиот тип кожа за поефикасни резултати (серум или друг вид масло)
5. Користете го дерма ролерот така што со нежни движења ќе го лизгате по кожата хоризонтално и вертикално 8-10 пати на областа која се третира. Направете доволно притисок и уверете се дека микроигличките можат да навлезат во кожата.
6. По третманот дезинфицирајте го ролерот во 75% алкохол, или добро измијте го и исушете го
7. Нанесете некој крем со разладувачки ефект, или пак само останете да мирувате неколку минути додека уживате

Придобивки од користење на дерма ролерот:
– Ја хидрира кожата и ја прави помазна и помека
– Ги заменува мртвите и уништени клетки со нови
– Го поттикнува растот на косата и брадата кај мажите
– Значително ја зголемува циркулацијата
– Ги израмнува или отстранува брчките
– Ги измазнува лузните
– Успешно го изедначува тенот
– Го намалува целулитот
– Ги враќа во нормала проширените пори
– Го стимулира производството на колаген
– Ја подобрува текстурата на кожата
– Ги намалува стриите
– Ја измазнува старата и развлечена кожа и ја прави да изгледа совршено и затегнато