Автоматска прскалка за миење чаши

490.00 ден

Автоматска прскалка за миење чаши

Шифра 4711

Нарачај го производот директно на :

  • Телефон: 071 713 153 или 079 344 285
  • Viber:  071 713 153 или 079 344 285
  • Chat на веб страната
  • Во inbox
  • На e-mail: info@mkmarket.mk
                        info.mkmarket.mk@gmail.com
Категорија SKU: 4711 Ознаки:

Опис

Уредот за миење чаши за кујнски мијалник заштедува работна сила, ја подобрува ефикасноста на работата и ја подобрува чистотата. Тоа е првиот избор за миење чаши во кујната.

Широк опсег на употреба: оваа машина за миење чаши под висок притисок е погодна за многу места, како што се бар, ресторан, паб, дом, кафуле, продавница за чај за млеко, хотел, итн.

Автоматска технологија: 360 степени прскање со вода, исчистете ја внатрешната и надворешната страна, извадете ја чашата за вода и прекинете автоматски. Многу паметен и удобен.

Машината за миење чаши за кујнски мијалник е изработена од ABS и нерѓосувачки челик, кој е издржлив и долг работен век, тој е практичен помошник за чистење на чаши.

Лесен за употреба: со спуштена устата на чашата, нежно притиснете го дното на чашата и испрскајте од повеќе агли. Моќниот проток на вода на машината за миење стакло може длабоко да ги исплакне остатоците од стаклото за неколку секунди, оставајќи ја вашата чаша сјајна како нова.

За да се инсталира, потребно е да се дупне мијалникот на местото каде сакате да го поставите и да се направи довод за вода.

Материјал на базата: Пластика

Материјал на распрскувачот: Нерѓосувачки челик

Боја црна