Виткач за афро кадрици

1,190.00 ден

Виткач за афро кадрици

Шифра 4395

Нарачај го производот директно на :

  • Телефон: 071 713 153 или 079 344 285
  • Viber:  071 713 153 или 079 344 285
  • Chat на веб страната
  • Во inbox
    • На e-mail: info@mkmarket.mk
                          info.mkmarket.mk@gmail.com
Категорија SKU: 4395 Ознаки:

Опис

Дијаметарот на овој модел е 9мм, што ќе создаде многу тенка и еластична локна – кадрица.

Пеглата за виткање е лесна за употреба, а има и „ладен“ врв за безбедност и удобност во моментот на извртување.

Cronier cr-2018 без проблеми работи со долга, средна, па дури и многу кратка коса.
Керамичко-турмалинската обвивка ја збогатува косата со негативно наелектризирани јони, ја затвора кутикулата на косата, правејќи ја помека и посјајна. Косата не се суши и ја задржува својата природна влажност.
Со регулатор со индикација, можете да ја изберете температурата на греење која одговара на вашиот тип коса до 260 степени.
Овој модел е безбеден и сигурен при употреба, бидејќи има функција за автоматско исклучување по 60 минути прекин.

Ротирачки кабел за 360 степени, долг 2 метри, ќе додаде удобност при работа за афро кадрици.