Метална даска за сечење на сирење

790.00 ден

Метална даска за сечење на сирење

Шифра 4221

Нарачај го производот директно на :

  • Телефон: 071 713 153 или 079 344 285
  • Viber:  071 713 153 или 079 344 285
  • Chat на веб страната
  • Во inbox
  • На e-mail: info@mkmarket.mk
                        info.mkmarket.mk@gmail.com

Опис

Оваа мултифункционална алатка за сечење сирење, кашкавал и други сувомеснати производи е совршен додаток во твојата кујна, обезбедувајќи ти практично решение за лесно и прецизно сечење на различни видови храна.

Со својот повеќенаменски дизајн, оваа алатка ти овозможува брзо и ефикасно сечење нудејќи ти поголема флексибилност и удобност при подготовката на оброците.

Повеќенаменска употреба – Овој мултифункционален сечач за сирење и храна ти овозможува лесно да сечеш и исечеш различни видови храна, вклучувајќи сирење, кашкавал и друго сувомеснато, што ти дава поголема флексибилност во кујната.

Лесно чистење – Овој мултифункционален сечач за сирење и храна лесно се чисти, заштедувајќи ти време и напор по употребата. Едноставно измиј ја алатката со сапун и вода или стави ја во машина за миење садови за брзо да ја вратиш алатката во употреба.

Лесна замена на жица – Благодарение на едноставниот механизам за замена на жица, овој секач овозможува брза и лесна замена на жиците, што ти заштедува време и овозможува непречена работа без прекини.

Издржлива конструкција – Изработена од висококвалитетни материјали, оваа алатка за сечење е издржлива и долготрајна, обезбедувајќи ти доверливост и издржливост за долг период на употреба.

Технички карактеристики:

  • Материјал: нерѓосувачки челик;
  • Димензии: 24 x 21 x 13 x 7.7cm;
  • Тежина: 450g.