Сет од 3 калапи за торти

550.00 ден

Сет од 3 калапи за торти

Шифра 3476

Нарачај го производот директно на :

 • Телефон: 071 713 153 или 079 344 285
 • Viber:  071 713 153 или 079 344 285
 • Chat на веб страната
 • Во inbox
  • На e-mail: info@mkmarket.mk
                       info.mkmarket.mk@gmail.com
Категорија SKU: 3476 Ознаки:

Опис

Без разлика дали правиш специјална торта за семејна прослава или експериментираш со нови рецепти за десерти, овие разновидни калапи за колачи нудат низа форми кои одговараат на твојата креативност.

Професионалните готвачи и пекари можат да имаат корист од прецизноста и разновидноста што ги обезбедуваат овие калапи.

Кога прославуваш специјални прилики како родендени, годишнини или празници, овие калапи за торти можат да ти помогнат да направиш приспособени торти што ја одразуваат темата или чувството на настанот.

Овие разновидни калапи за колачи се приспособливи на широк спектар на сценарија, што ги прави вреден додаток и за аматерската и за професионалната кујна.

Квалитетен материјал – Внатрешниот дел од основата е нелеплив, што ти гарантира совршен изглед на колачот и полесно вадење на содржината од калапот.

Отпорност на топлина – Овие калапи се издржливи и можат да издржат високи температури во рерната, што ти овозможува да подготвуваш колачи за кои е потребно подолго печење.

Разновидност на форми – Сетот содржи три различни форми на калапи (коцка, круг и срце), што ти овозможува да направиш најразлични колачи и десерти по твој избор. Оваа разновидност на форми додава креативност во твоето готвење.

Лесно расклопување – Калапите се направени од висококвалитетен материјал кој овозможува лесно отстранување на колачот без оштетување. Калапот е дизајниран така што може да се отстранати работ, па затоа е идеален за популарната торта cheese cake.

Технички карактеристики:

 • Срце – Ø24cm
 • Круг – Ø26cm
 • Коцка – Ø28cm