Базен Bestway – 221 x 150 x 43 cm

5,790.00 ден

Базен Bestway – 221 x 150 x 43 cm

Шифра 4371

Нарачај го производот директно на :

  • Телефон: 071 713 153 или 079 344 285
  • Viber:  071 713 153 или 079 344 285
  • Chat на веб страната
  • Во inbox
    • На e-mail: info@mkmarket.mk
                          info.mkmarket.mk@gmail.com
Категорија SKU: 4371 Ознаки:

Опис

Ништо не се чувствува подобро од освежително капење во вода. Овозможете им на вашите деца добро време за пливање со нашиот базен Bestway со метална конструкција. Потребни се само неколку минути за да се постави. Вашите деца ќе имаат активна игра и време за прскање токму во вашиот двор. Базенот е доволно голем за родителите да ги придружуваат своите деца. Направен од челична рамка обложена со прав и отпорна на ‘рѓа, базенот е прилично цврст и издржлив и нуди оптимална стабилност.

Полиестерските 3-слојни странични ѕидови ја зголемуваат неговата издржливост, го прават отпорен на абење и кинење и ве штитат од штетните УВ зраци. Неговата внимателна конструкција ќе ви овозможи удобност и ќе ги направи водените авантури исполнети со забава и возбудливи. Можете да го создадете ова искуство во дворот со минимален напор. Нашиот базен доаѓа со вграден вентил за одвод за контрола на протокот, лесен за употреба, лепенка за поправка на подводно лепило, беспрекорно надувување, дефлација и складирање и сертифицирани со CB, EMC, LVD, SAA и S-ознака.

Карактеристики:
🔹 Steel Pro™ базен со рамки
🔹 Лесно поставување
🔹 Метални рамки отпорни на ‘рѓа
🔹 Тешки ПВЦ
🔹 Странични ѕидови од 3 слоја од полиестер
🔹 Вграден одводен вентил за контрола на протокот
🔹 Подводно лепило за поправка на лепило
🔹 Полупостојана структура
🔹 Сертифицирани CB, EMC, LVD, SAA, S-ознака

Спецификации:
🔹 Големина: 221CM X 150CM X 43CM
🔹 Капацитет на вода (90%): 1.200 литри