Радио врска – Токи Воки – Baofeng UV-5R

2,390.00 ден

Радио врска – Токи Воки – Baofeng UV-5R

Шифра 3795

Нарачај го производот директно на :

  • Телефон: 071 713 153 или 079 344 285
  • Viber:  071 713 153 или 079 344 285
  • Chat на веб страната
  • Во inbox
  • На e-mail: info@mkmarket.mk
                        info.mkmarket.mk@gmail.com
Категорија SKU: 3795 Ознаки:

Опис

Моделот на токи – воки Baofeng UV-5R веќе неколку години е во топ-продажбата на преносни радио станици. Тој е ценет поради неговата сигурност и високо ниво на квалитет на комуникација во какви било услови.

Радиото Baofeng UV-5R работи во два опсега за прием/пренос и прима FM радио. Уредот има 128 мемориски ќелии за меморирање канали, поддржува подтонови во формати DCS и CTCSS за подобрување на квалитетот на сигналот и голем број други функции за удобност на корисникот. Меѓу нив, можност за истовремена комуникација со двајца претплатници, заштеда на енергија од батеријата, двостепена промена на моќноста на предавателот.

Радиото Baofeng UV-5R се напојува со батерија од 1.800 mAh. Целосно наполнета батеријата трае околу два дена, во зависност од активноста на користење. Моделот стана основа за развој на нови производи и радио станици од повисока класа, вклучително и дизајн.

Воки токи Baofeng UV-5R, карактеристики:
Модел: UV-5R;
Опсег на комуникација: во градот 5 km (просечна вредност), во отворени области до 15 km;
Фреквентен опсег: VHF: 136-174MHz, UHF: 400-520MHz;
Моќност на предавателот: 5W;
Тип на модулација: WFM / NFM;
Дигитален режим: Не;
Чекор на фреквенција: 2,5/5/6,25/10/12,5/25/50 kHz;
Чувствителност на приемникот: 0,2 μV;
Аудио излезна моќност: 1000mW;
Напојување: Li-Ion батерија 7,4V/1800 mAh
Вклучува станица за полнење CH-5 (DC 10V/400mA);
Број на мемориски ќелии: 128;
FM радио: 65-108 MHz (FM радио прием);
Симултан прием на различни фрекфенции
Фреквенции на скенирање канали;
Заклучување на тастатурата: Да;
LCD/LED дисплеј: Да;
Водоотпорен: Не;
Поставување на тастатурата: Да;
Димензии: 58x109x33 mm;
Тежина со батерија: 210 грама
Сетот вклучува: радио станица x 1, полнач, слушалки, држач