Радио врска – токи воки – Baofeng UV-9R Plus

2,590.00 ден

Радио врска – токи воки – Baofeng UV-9R Plus

Шифра 4600

Нарачај го производот директно на :

  • Телефон: 071 713 153 или 079 344 285
  • Viber:  071 713 153 или 079 344 285
  • Chat на веб страната
  • Во inbox
  • На e-mail: info@mkmarket.mk
                        info.mkmarket.mk@gmail.com
Категорија SKU: 4600 Ознаки:

Опис

BAOFENG UV-9R Plus водоотпорна радио врска
UV-9R Plus е еден од значајните модели на рачно радио на Baofeng и водоотпорен уред што би сакале да го понесете за активности на отворено.

Водоотпорен и отпорен на прашина.

IP67  водоотпорно двонасочна радио врска. Може да работи добро под еден метар вода 30 минути и обезбедува сигурност на производот во влажни средини или го одбива најтешкиот дожд. Доаѓа со долготрајна батерија на полнење. Водоотпорното радио Baofeng UV-9R Plus е изградено со удобни копчиња, VOX комуникација и се одликува со вградена LED светло.

Другите функции вклучуваат функција за предупредување за итни случаи, предупредување за слаба батерија, со долг век на батеријата, прицврстувач за појас, LCD дисплеј и сл. Ергономски е и разноврсен бидејќи можете да го користите насекаде, вклучително и трговски центри, хотели и ресторани.

– Со пренослив дизајн

– VOX или говорен пренос

– Со долго траење на батеријата

– Цврста конструкција

– Предупредување за слаба батерија, ве потсетува кога батериите се при крај.

– Копче за предупредување за итни случаи

Кога копчето за предупредување е активирано, радиото емитува сирена за предупредување проследено со пренос на изговорени или случајни звуци.

Заклучување на тастатурата, спречува вашите персонализирани поставки да не се менуваат ненамерно.

Опсег на комуникација: во градот 15 km (просечна вредност), во отворени области до 25 km;

Карактеристики:

1) Излез: 10W(H)/4W(M)/1W(L)
2) Опсег на фреквенции: 136,00-174,00 MHz / 400,00-520,00 MHz
3) IP67 водоотпорен и отпорен на прашина (Не нуркање)
4) Префрлување со висока и ниска моќност
5) Заштеда на батерија
6) Функција VOX
7) Избор на широк/тесен опсег
8) Автоматско задно светло
9) Dual Band Standby
10) Тајмер за тајм аут (TOT)
11) 50 CTCSS и 104 DCS кодови
12) Гласовно известување
13) АНИ код
14) компјутер или рачна програма
15) Код на DTMF
16) PTT-ID
17) ATUO Заклучување на тастатурата
18) Функција за заклучување на каналот зафатен
19) Двоен опсег, двоен дисплеј и двоен режим на подготвеност
20) Аларм за итни случаи
21) Приоритетна функција за скенирање
22) Потврдено е пренасочување на релето (1750 HZ)
23) Предупредување за слаба батерија
24) U/V Cross Band Dual Watch
25) Вградена светло