Безжична тастатура, глувче, далечински управувач

650.00 ден

Безжична тастатура, глувче, далечински управувач

Шифра 3789

Нарачај го производот директно на :

  • Телефон: 071 713 153 или 079 344 285
  • Viber:  071 713 153 или 079 344 285
  • Chat на веб страната
  • Во inbox
  • На e-mail: info@mkmarket.mk
                        info.mkmarket.mk@gmail.com
Категорија SKU: 3789 Ознаки:

Опис

Безжична QWERTY тастатура наменета за управување и пушување на сите видови компјутери, лаптопи, смарт ТВ уреди со Андроид, iOs, Windows, Linux оперативни системи

Вграден жироскоп со помош на кој можете да давате наредби со глувчето движејќи се само низ воздух.

Далечиски управувач со основни функции за андроид уреди

Може да се користи како безжична рачка за игри

Работи на максимална оддалеченос од10 м од bluetooth приемникот, односно од уредот

Се полни преку УСБ кабел на било кој полнач за мобилен телефон или УСБ порта на било кој уред

Поврзување: USB2.0
Фреквентен опсег: 2402-2483 MHz
Работен напон: 3,3-4,5V Работен
Струја: Помалку од 15 mA
Опсег на пренос: До 10 метри
Напојување: Li-ion батерија
Погоден за: Android TV Box, Android TV, компјутер
Големина на производот (Д x Ш x В): 16,00 x 4,80 x 1,40 cm