Безжична мини QWERTY тастатура

790.00 ден

Безжична мини QWERTY тастатура

Шифра 6021

Нарачај го производот директно на :

 • Телефон: 071 713 153 или 079 344 285
 • Viber:  071 713 153 или 079 344 285
 • Chat на веб страната
 • Во inbox
 • На e-mail: info@mkmarket.mk
                      info.mkmarket.mk@gmail.com

Опис

Безжична мини QWERTY тастатура

 • Оперативен опсег: до 10 метри
 • Тип на батерија: (2 x AAA)
 • Пренесува моќност: + 5db Макс
 • Оперативен напон: 3.3V
 • Димензија 146,8мм х 97,5мм х 19мм

Опис на производот:

Ова е безжична мини QWERTY тастатура од 2.4GHz и Combo TouchPad, со приемник за USB интерфејс.

Мини тастатурата обезбедува удобно пишување и можете да ги контролирате Вашите уреди од Вашиот кауч за да уживате во гледањето на задоволствата.

Карактеристики:

2 во 1 Мултифункционална комбо тастатура:

Безжична QWERTY тастатура, глувче на допир. Компатибилна е со компјутер, лаптоп, паметен ТВ, Android TV BOX, итн.

Високо чувствителна на допир.

Тастатура од 92 копчиња: Мини тастатурата обезбедува удобно пишување и можете да ги контролирате уредите од Вашиот кауч. Тастатурата се одликува со режимот на автоматско спиење и автоматско будење.

Забелешка: USB Dongle е поставена на задниот дел од тастатурата.

Спецификации:

Опсег нафреквенција: 2.403GHz-2.480GHz

Работно растојание: до 10 метри / 30м

Батерија: 3,7V 1020mAh BL-5C батерија што се полни со Li-ion

Оперативен напон: 3.3V

Работна струја: <50mA

Струја за полнење: <300mA

Тежина на пакетот: 179g