Попуст!

Апарат за мерење крвен притисок на зглоб

Original price was: 1,390.00 ден.Current price is: 970.00 ден.

Апарат за мерење крвен притисок на зглоб

Шифра 6017

Нарачај го производот директно на :

  • Телефон: 071 713 153 или 079 344 285
  • Viber:  071 713 153 или 079 344 285
  • Chat на веб страната
  • Во inbox
  • На e-mail: info@mkmarket.mk
                        info.mkmarket.mk@gmail.com
Категорија SKU: 6017 Ознаки:

Опис

Со овој нов дигитален мерач на притисок кој има голем LCD екран со позадинско осветлување јасно ќе можете да измерите и да го прочитате крвниот притисок. Дигиталниот мерач на притисок има пренос на глас и приказ на датум и време.

Можете да бидете 100% сигурни во точноста додека го користите овој мерач. Дигиталниот мерач го мери срцевиот ритам истовремено со крвниот притисок.

Карактеристики на производот:

1. Докажана точност

2. Користи 4 AAA батерии.

3. Мерење на крвниот притисок и пулс.

4. Дејството е едноставно, точно, брзо и лесно за употреба.

5. Можете да зачувате податоци од последни две мерења во секој режим.

6. Голем дигитален дисплеј за јасно гледање.

7. Пренос на звук.

Вклучено во Пакетот:

1 х Дигитален мерач за крвен притисок

1 х Стегач за рака

1 x Упатство за корисникот

1 x Пластична футрола за чување