Безжичен видеофон со 7″ екран на допир

9,490.00 ден

Безжичен видеофон со 7″ екран на допир

Шифра 2051

Нарачај го производот директно на :

 • Телефон: 071 713 153 или 079 344 285
 • Viber:  071 713 153 или 079 344 285
 • Chat на веб страната
 • Во inbox
 • На e-mail: info@mkmarket.mk
                      info.mkmarket.mk@gmail.com
Категорија SKU: 2051 Ознаки:

Опис

Преку безжичниот видеофон може да се комуницира (гледа и разговара) со секого од пред вашата врата во реално време, може да го применува секој од вашето семејство и да бидете побезбедни.
Фотографирање – преку 7″ TFT монитор во боја, може автоматски да се фотографира и да се чува до 100 слики со датум и време.
IR Night Vision – опремена со IR сензор и LED, камерата може автоматски да ја адаптира светлината за да ви обезбеди јасен преглед во ноќта.
Видеофонот може да работи на батерии или на струја.
Контрола на заклучување – можност за контрола на електричните брави директно од мониторот во боја за дополнителна безбедност и практичност.

Спецификација:

 • Фрекфенција: 2.4GHz
 • Опсег на одалеченост: до 300m оддалеченост (+-40m низ ѕидови)
 • Технологија за запирање и шифрирање на дигитална фреквенција
 • Дигитален екран во боја од 7″
 • Надворешна камера
 • Ноќно гледање 2-5 m
 • Отклучувачки функции за електронски брави
 • Приказ на датум и време
 • Инсталирани 16 мелодии
 • Заштита од дожд за надворешната камера
 • Технологија на допир со висока чувствителност
 • Tamper Alarm