Пена за сјај и заштита на гуми

390.00 ден

Пена за сјај и заштита на гуми

Шифра 7054

Нарачај го производот директно на :

  • Телефон: 071 713 153 или 079 344 285
  • Viber:  071 713 153 или 079 344 285
  • Chat на веб страната
  • Во inbox
    • На e-mail: info@mkmarket.mk
                          info.mkmarket.mk@gmail.com
Категорија SKU: 7054 Ознаки:

Опис

Средство за чистење, полирање и заштита на гумите од автомобилот

Заштитна пена за премачкување на автомобилски пневматици

Практично за употреба: овој производ може ефикасно да ја исчисти нечистотијата на површината на гумите, ефикасно да ги одржува чисти и да го одложи пукањето и стареењето на гумите

Широка примена: погодно за автомобили и мотоцикли. Применливо на сите видови гумени подлоги.

Состав: мешавина од премиум силиконски полимери

Дава сјај и заштита за 40 гуми

Дајте им нов изглед на вашите гуми!

Количина: 650ml

Начин на употреба:
-Добро протресете пред употреба.
-За најдобар резултат отстранете ја прекумерната нечистотија доколку е присутна.
-Држете ја боцата на растојание од околу 15 cm од површината и прскајте рамномерно.
-Оставете ја пената да делува 5-10 минути.
-Нема потреба од плакнење со вода. Само избришете со крпа.
-Пената може да се испрска директно на влажна крпа или сунѓер и потоа да се избрише на површини каде и да е практично.
*Напомена: не го користете средството на земја.