Попуст!

Безжичен караоке звучник – Meirende TWS K5-15

Original price was: 14,990.00 ден.Current price is: 10,990.00 ден.

Безжичен караоке звучник – Meirende TWS K5-15

Шифра 3848

Нарачај го производот директно на :

Телефон: 071 713 153 или 079 344 285
Viber:  071 713 153 или 079 344 285
Chat на веб страната
Во inbox
На e-mail: info@mkmarket.mk
                    info.mkmarket.mk@gmail.com

Категорија SKU: 3848 Ознаки:

Опис

Нов модел Meirende MR-K5 караоке звучник (еден од најмоќните модели на пазарот) со дисплеј, FM тјунер, далечински управувач, Bluetooth функција, 2 безжични микрофони. И сега со уште поголем и помоќен звучник за бас од 15 инчи. Идеален за улични музичари, забави, презентации, караоке во хотели, ресторани итн.

Звучникот е исто така многу погоден за употреба на места каде што нема струја, бидејќи има вградена моќна батерија.

• Спецификации:
• Моќен звучник за бас од 15 инчи
• Димензии: 48 x 42 x 81 cm
• Функција Bluetooth – поврзување со телефон, компјутер или лаптоп и слушајте ја омилената музика целосно безжично – опсег до 25 метри
• FM тјунер
• Далечински управувач
• Екран
• Поставки за бас, високи тонови и средна чистота
• Можност за независно користење без поврзување со компјутер преку SD/MMC/MMS картичка или USB флеш драјв
• Влез од надворешен уред (компјутер, телефон, iPod, PSP и MP3/4 плеер)
• Караоке систем со прилагодување на јачината на звукот на микрофонот
• Влез за 2 микрофони (ехо ефект и контрола на јачината на звукот)
• Безжични микрофони – 2 ЕЕЗ. вклучено во комплетот (220-270 MHz)
• Можност за вклучување и исклучување на светлата
• Влез на гитара, контрола на јачината на звукот на гитарата
• Практична рачка што може да се прошири за лесна преносливост
• Тркала и рачка за лесна преносливост
• Моќност: 770 W PMPO или 120 W RMS