Пар радио врски – Токи Воки – Baofeng-888S

1,990.00 ден

2 x радио врска – Токи-Воки – Baofeng 888s

Шифра 3210

Нарачај го производот директно на :

  • Телефон: 071 713 153 или 079 344 285
  • Viber:  071 713 153 или 079 344 285
  • Chat на веб страната
  • Во inbox
  • На e-mail: info@mkmarket.mk
                        info.mkmarket.mk@gmail.com
Категорија SKU: 3210 Ознаки:

Опис

Пар радио врски – Токи-Воки – Baofeng 888s

Имајте комуникација со другите додека кампувате, планинарите и сл.

Идеална за користење за во фабрики, магацини, поголеми деловни објекти

Комплетот доаѓа во пар од две станици, полначи, слушалки и држачи

Вградена батерија од 1500 mAh која со едно полнење може да се користи и до 48 часа

Фрекфенција 400-470 MHz

Моќност ≤5W, 3.7V

Обсег на комуникација до 5 км