LED ламба за на биро

590.00 ден

LED ламба за на биро

Шифра 4723

Нарачај го производот директно на :

  • Телефон: 071 713 153 или 079 344 285
  • Viber:  071 713 153 или 079 344 285
  • Chat на веб страната
  • Во inbox
  • На e-mail: info@mkmarket.mk
                        info.mkmarket.mk@gmail.com
Категорија SKU: 4723 Ознаки:

Опис

Карактеристика:
1.Три прилагодливи температури на бојата: светилката за на биро има три режими на температура на бојата што може да се прилагодат за да одговараат на различни ситуации и преференции на корисникот. Ова помага да се заштитат очите од напрегање предизвикано од силно осветлување.
2. Дизајн на саќе леќи против отсјај: Светилката за работна маса е дизајнирана со специјален саќе објектив што рамномерно ја дифузира светлината, спречувајќи отсјај и обезбедувајќи мек, нежен сјај што нема да им наштети на очите. Шестоаголната структура на објективот овозможува светлината да се прекршува повеќе пати, филтрирање на штетните зраци.
3. Затемнување со долг допир: светилката за читање има затемнување со долг допир што ви овозможува да ја прилагодите осветленоста по ваш вкус. Ова помага да се спречи замор на очите и обезбедува удобно користење дури и за подолги периоди.
4.USB Plug-in: Ноќното светло за читање може да се користи со приклучување на USB, што е едноставно и практично. Само приклучете го на вашиот компјутер или друг уред со USB-порта.
5.Прилагодлива глава на светилката: Главата на светилката и раката на заштитната светилка за очи се прилагодливи, што ви овозможува да ја поставите светлината точно онаму каде што ви треба. Ова го прави идеален за различни задачи и активности, вклучувајќи читање, учење и работа.

Спецификација:

Температура на бојата: 3000K топла светлина-4000K природна светлина-6000K бела светлина
Капацитет на батеријата: 1200 mAh
Извор на енергија: Батерија на полнење