Соларна фонтана за вода

690.00 ден

Соларна фонтана за вода

Шифра 4829

Нарачај го производот директно на :

 • Телефон: 071 713 153 или 079 344 285
 • Viber:  071 713 153 или 079 344 285
 • Chat на веб страната
 • Во inbox
 • На e-mail: info@mkmarket.mk
                      info.mkmarket.mk@gmail.com
Категорија SKU: 4829 Ознаки:

Опис

Прекрасна декорација за во двор, за на тераса, за во градина, базен.

Оваа пловечка фонтана се полни со сончева енергија и е вистинска сатисфакција за забави, родендени, венчавки итн. Уживајте во преубавата гледка и шумот на водата секој ден.

Фонтаната се вклучува автоматски штом ќе ја ставите на било каква водена површина, се полни со сончева енергија и не мора да ја прицврстувате. Исто така автоматски се исклучува.

Прекрасна декорација за во двор, за на тераса, за во градина, базен. Уживајте во преубавата гледка и шумот на водата секој ден.

Погодна е и за внатре и за надвор, се додека има сончева енергија. Се вклучува и исклучува автоматски и не мора да ја прицврстувате. Висината и начинот на прскање можете да го прилагодите според ваша желба. Направете свое мирно катче за опуштање.

Карактеристики:

 • Соларен панел: 7V / 1.4W монокристален силициум
 • Големина на соларни панели: 160 mm во дијаметар
 • Параметри на пумпата за вода: DC 4.5-12V
 • Стапка на проток: 200 L / h
 • Глава: 110 см
 • Висина на прскање: 35–65 см
 • големина: 170 * 170 * 45 мм
 • Во пакетот е вклучен: соларен панел, 5 различни прскалки

Видео: