Пластични стеги – ланци за снег

620.00 ден

Пластични стеги – ланци за снег

Шифра 7053

Нарачај го производот директно на :

  • Телефон: 071 713 153 или 079 344 285
  • Viber:  071 713 153 или 079 344 285
  • Chat на веб страната
  • Во inbox
  • На e-mail: info@mkmarket.mk
                        info.mkmarket.mk@gmail.com
Категорија SKU: 7053 Ознаки:

Опис

Ланци за снег изработени од цврста пластика во вид на стеги за полесна монтажа и маневар на лед и снег.

Сетот содржи 10 пластични стеги (се ставаат по 5 на едно тркало)

Висок квалитет и поедноставна монтажа од класичните ланци за снег

Ефикасно решение при слабо триење на пневматиците со подлогата (снег, лед, кал)

Отпорни на абење

За повеќекратна употреба – можете да ги отстраните и повторно да ги употребувате

Вкупна должина: 830 mm / Ширина: 20 mm/ Дебелина: 10mm/ Лежиште на ланец: 190 mm

Одговараат за гуми од 14″ до 19″, за сите модели на гуми

Не се погодни за употреба на асфалт и пат без снег бидејќи можат да предизвикаат оштетување или пукање на ланците или гумите

Важно: Ограничувањето на брзината при користење на ланците за снег е 50 km/h!