Паметен часовник – DZ09

990.00 ден

Паметен часовник – DZ09

Шифра 3761

Нарачај го производот директно на :

 • Телефон: 071 713 153 или 079 344 285
 • Viber:  071 713 153 или 079 344 285
 • Chat на веб страната
 • Во inbox
 • На e-mail: info@mkmarket.mk
                      info.mkmarket.mk@gmail.com
Категорија SKU: 3761 Ознаки:

Опис

Може да работи самостојно како телефон за повици,пораки и користење на интернет апликации.Функционира како Android уред затоа што има Slot за Micro SD (до 32GB) и SIM картица (се поврзува со сите мрежи).

Функции: Повикување и примање повици,читање и испраќање на пораки,слушање и бирање музика.Сликање со сопствената камера или преку камерата на вашиот телефон, календар, аларм, калкулатор, штоперица, одбројувач на чекори и калории, потсетник за одмарање, диктафон, Power Save опција, Bluetooth, именик (1000 контакти).

Се поврзува преку блутут по што може да примате повици, да зборувате, да слушате музика и да примате известувања од Facebook, Viber SMS и др.. (Без да поставувате SIM картичка).

Со ставање на SIM картичка во часовникот, може да се користи како телефон (оделно без да го поврзувате со вашиот телефон).

Kарактеристики:

 • При ѕвонење, на екранот го покажува бројот што ве бара или името доколку претходно го имате запишано во именикот.
 • Слот за SIM картичка (Micro Sim)
 • Слот за SD мемориска картичка до 32GB
 • Камера: VGA
 • Резолуција на камерата: 320 x 240 пиксели
 • 1.57 “инчен дисплеј touch screen TFT LCD
 • Резолуција на екранот: 240 x 240 пиксели
 • Време на мирување: околу 180 часа
 • Време на разговор: околу 3 часа
 • Време на полнење: околу 1 час
 • Слушање музика: околу 6 часа
 • Јазик на менито: англиски, италијански, германски, дански, шпански, полски, турски, португалски и руски јазик.
 • Достапен во црна, сива и розе боја
 • Апликации: педометар, потсетник, аларм, календар, аудио плеер, камера, Facebook, Whatsapp,Twiter
 • Се полни преку наменски УСБ кабел вклучен во пакувањето на било кој полнач од мобилен телефон или уред со УСБ порта

Видео:

 

 

Дополнителни информации

Одберете боја:

Црна, Сива, Розе – златна