Детска боксерска топка со додатоци

1,390.00 ден

Детска боксерска топка со додатоци

Шифра 3158

Нарачај го производот директно на :

  • Телефон: 071 713 153 или 079 344 285
  • Viber:  071 713 153 или 079 344 285
  • Chat на веб страната
  • Во inbox
  • На e-mail: info@mkmarket.mk
                        info.mkmarket.mk@gmail.com
Категорија SKU: 3158 Ознаки:

Опис

Овој исклучителен комплет наменет за деца обезбедува не само забава, туку и голем број физички и емоционални придобивки. Сетот за бокс за деца е внимателно дизајниран да обезбеди безбедно и возбудливо боксерско искуство, приспособено на возраста на твоето дете.

Боксерската вреќа за деца поттикнува редовна физичка активност, помагајќи да се развијат моторните вештини кај малите. Удирањето на топката ја подобрува координацијата рака-око, ги зајакнува мускулите и придонесува за општиот физички развој.

Вежбањето со боксери ги учи децата на вредноста на дисциплината и самодисциплината. Постигнувањето на целите, одржувањето на редовна рутина за вежбање и совладувањето на техниките за удирање ја зголемуваат самодовербата кај децата, помагајќи им да развијат позитивна слика за себе.

Вреќата е внимателно дизајнирана за да обезбеди оптимална заштита на рацете, материјалите се издржливи, гарантирајќи долговечност на производот.

Вреќата доаѓа со сите потребни додатоци, вклучително и пумпа за брзо и лесно надувување. Склопувањето е едноставно, што ти овозможува брзо да ја поставиш и да им дозволиш на децата веднаш да уживаат во боксот и вежбањето.

Технички карактеристики:

  • Висина: 70-105 cm;
  • Погоден за возраст од 8+.
  • Сетот вклучува топка, ракавици, пумпа, држач за топката (вреќата)