Ветерница за правење балони од сапуница

390.00 ден

Ветерница за правење балони од сапуница

Шифра 4794

Нарачај го производот директно на :

  • Телефон: 071 713 153 или 079 344 285
  • Viber:  071 713 153 или 079 344 285
  • Chat на веб страната
  • Во inbox
  • На e-mail: info@mkmarket.mk
                        info.mkmarket.mk@gmail.com
Категорија SKU: 4794 Ознаки:

Опис

Оваа играчка е совршена за детски родендени и забави на отворено, давајќи им на децата неограничена забава правејќи меурчиња и создавајќи магична атмосфера.

На семејните излети, оваа играчка ќе биде хит кај децата, одржувајќи ги активни и забавни додека ја истражуваат природата и уживаат во времето надвор.

Во парковите и игралиштата, оваа играчка ќе го привлече вниманието на децата од сите возрасти, давајќи им можност да играат и да комуницираат со другите деца на креативен начин.

За време на семејните одмори на плажа или на село, оваа играчка ќе биде одлична забава за децата, овозможувајќи им да си играат и да создаваат спомени заедно со нивните родители.

Отворена игра – Оваа играчка поттикнува активна игра на отворено, дозволувајќи им на децата да го истражуваат надворешниот свет и да уживаат во физичката активност додека создаваат прекрасни меури.

Социјална интеракција – Споделувањето на оваа играчка со други деца поттикнува социјална интеракција, тимска работа и споделување искуства, што придонесува за развој на социјалните вештини и пријателства.

Неограничена забава -Оваа играчка им овозможува на децата незаборавна забава бидејќи создаваат безброј магични меурчиња од сапуница, поттикнувајќи ја нивната имагинација и креативност за време на играта.

Развој на моторни вештини – Преку активното вртење на ветерницата за создавање меурчиња, децата развиваат фина моторика, координација рака-око, што е од клучно значење за развојот на нивните вештини.

Технички карактеристики:

  • Материјал: ABS пластика.
  • Големина: 28 x 21 cm.