Мини преносен принтер – печатач

1,490.00 ден

Мини преносен принтер – печатач

Шифра 4614

Нарачај го производот директно на :

  • Телефон: 071 713 153 или 079 344 285
  • Viber:  071 713 153 или 079 344 285
  • Chat на веб страната
  • Во inbox
    • На e-mail: info@mkmarket.mk
                          info.mkmarket.mk@gmail.com

Опис

Мини преносен термички принтер со bluetooth технологија кој ги печати вашите слики, декларации, рецепти, етикети, и сл. сликани со вашиот мобилен телефон.

Работи на принцип со термална хартија, не користи тонер и бои.

Вградена батерија од 1000 mAh која се полни преку УСБ кабел со било кој полнач за мобилен телефон

Печати 203 dpi црно-бели слики, за квалитетно печатење треба постојано да е наполнета батеријата

Во сетот добивате 1 мини печатач, УСБ кабел за полнење, 1 ролна хартија

Може и дополнително да се купи хартија: Сет од 5 ролни – 300 ден.