Светлечка Њутнова лулашка

690.00 ден

Светлечка Њутнова лулашка

Шифра 3841

Нарачај го производот директно на :

  • Телефон: 071 713 153 или 079 344 285
  • Viber:  071 713 153 или 079 344 285
  • Chat на веб страната
  • Во inbox
    • На e-mail: info@mkmarket.mk
                          info.mkmarket.mk@gmail.com

Опис

Кинетичка Њутнова нишалка со светлечки топчиња

Идеална декорација за секој дом или канцеларија

Изработена од матирани светлечки стаклени топчиња и метална рамка

Нишалката освен што се користи како декорација, ги прикажува и основните физички закони за зачувување на моментумот и енергијата.