Печати за решавање математички задачи

390.00 ден

Печати за решавање математички задачи

Шифра 3814

Нарачај го производот директно на :

  • Телефон: 071 713 153 или 079 344 285
  • Viber:  071 713 153 или 079 344 285
  • Chat на веб страната
  • Во inbox
  • На e-mail: info@mkmarket.mk
                        info.mkmarket.mk@gmail.com
Категорија SKU: 3814 Ознака:

Опис

Интересни печатчиња за вежбање/решавање математички задачи!

Ефикасен и брз начин за решавање задачи со собирање или одземање

Секој од печатите доаѓа со шишенце мастило

При додавање мастило, отворете го капачето на печатот и ставете 5-6 капки, а потоа затворете и печатот е подготвен за употреба

Јасно отпечатени задачи секој пат

Брзо сушење, без размачкување

Димензии: 4,4 x 4,8 x 3cm

Одличен производ за ученици во основно училиште, како и за учителки

Секој печат има различна математичка операција: собирање, одземање, множење и делење

Дополнителни информации

Одберете операција:

Собирање, Одземање, Множење, Делење