Клацкалка коњче

2,190.00 ден

Клацкалка коњче

Шифра 4323

Нарачај го производот директно на :

  • Телефон: 071 713 153 или 079 344 285
  • Viber:  071 713 153 или 079 344 285
  • Chat на веб страната
  • Во inbox
  • На e-mail: info@mkmarket.mk
                        info.mkmarket.mk@gmail.com

Нема на залиха

Категорија SKU: 4323 Ознаки:

Опис

Мека,удобна и забавна клацкалка за ваште најмили.
Активноста на клацкалката ги зајакнува мускулите на нозете и рацете за време на движењето,оваа активност е корисна за подобрување на рамнотежата,моторните вештини како и подобрување на чуството за допир .
Рачки за рацете и нозете на вашето дете.
Погодна за деца од 12+ месеци до 30 kg.
При пристискање на ушињата испушта звук на пријатна мелодија, коњчето зборува и мрда со опашот.
Производот користи 3×1,5V AA батерии кои не се вклучени во пакувањето.
Димензии на производ: 72x60x28 cm.