Детско магично ќебе што свети во мрак

790.00 ден

Детско магично ќебе што свети во мрак

Шифра 3896

Нарачај го производот директно на :

  • Телефон: 071 713 153 или 079 344 285
  • Viber:  071 713 153 или 079 344 285
  • Chat на веб страната
  • Во inbox
  • На e-mail: info@mkmarket.mk
                        info.mkmarket.mk@gmail.com
Категорија SKU: 3896 Ознаки:

Опис

Плишано ќебе кое свети во темнина

Направено со високо квалитетни микровлакна за трајна употреба

Исклучително меко на допир

Дезен со небесни тела кои светат во темнина – ѕвезди, месечина и планети

Не е потребен никаков тип батерии или напојување

Материјал: полиестер

*Пред употреба ставете го ќебенцето под силна светлина за да се наполни

Се пере во машина, лесно се оддржува

Димензии: 120 x 150cm

Ќебенцето има неверојатен дезен кој го прави совршено за употреба навечер. Создава преубава атмосфера во собата на вашето дете. Едноставно се употребува, само однапред изложете го на силен извор на светлина или сончева светлина само 10-15мин. за да ја апсорбира светлината.

Врвен квалитет – Материјал отпорен на дамки, мек на допир дури и по многу перења. Никогаш нема да ви создаде иритација или чешање – совршено е за деца со чувствителна кожа.

Пријатно ќе ве стопли во зимските месеци, а пријатно е за користење и во топлите месеци

Израдувајте ги вашите сакани – совршен подарок за секоја пригода, за деца и возрасни

Достапно во сива и розе боја

Дополнителни информации

Одберете боја

Сиво ќебе, Розе ќебе