Тактички каиш со метална тока

490.00 ден

Тактички каиш со метална тока

Шифра 4885

Нарачај го производот директно на :

 • Телефон: 071 713 153 или 079 344 285
 • Viber:  071 713 153 или 079 344 285
 • Chat на веб страната
 • Во inbox
  • На e-mail: info@mkmarket.mk
                       info.mkmarket.mk@gmail.com
Категорија SKU: 4885 Ознаки:

Опис

Изработен од висококвалитетен најлон, нашиот тактички појас е исклучително издржлив и сигурен, обезбедувајќи трајна поддршка за време на сите активности.

Со способноста за прилагодување на должината, нашиот ремен обезбедува совршено приспособено и удобно вклопување за различни големини и стилови.

Металната тока обезбедува цврсто држење и безбедност, спречувајќи случајно олабавување на ременот при движење или активност.

Овој појас е погоден и за секојдневна употреба, планинарење, кампување и други активности на отворено.

Нашиот тактички прилагодлив појас со метална тока е врвен избор за секој што бара комбинација од издржливост, приспособливост и безбедност во секојдневните активности. Направен од висококвалитетен најлон материјал, овој појас е дизајниран да ги издржи предизвиците на секојдневната употреба, без оглед на условите.

Со можност за прилагодување на должината, овозможува совршено прилагодување на различни големини и стилови на носење, гарантирајќи удобност во текот на денот. Без разлика дали го носите преку панталони или спортски панталони овој ремен совршено ќе одговара на твоите потреби.

Со цврсто држење, спречува случајно олабавување за време на активноста, а со тоа ти обезбедува дополнителна безбедност и сигурност. Без разлика дали се занимаваш со секојдневни активности, планинарење или кампување овој појас ќе ти биде сигурен партнер на секој чекор.

Технички карактерстики:

 • Материјал: најлон, метална тока;
 • Должина: 120 см;
 • Ширина: 3,8 см.