Помошна рачка за во бања

490.00 ден

Помошна рачка за во бања

Шифра 3654

Нарачај го производот директно на :

  • Телефон: 071 713 153 или 079 344 285
  • Viber:  071 713 153 или 079 344 285
  • Chat на веб страната
  • Во inbox
  • На e-mail: info@mkmarket.mk
                        info.mkmarket.mk@gmail.com

Опис

Исклучително практична помошна рачка со вакум механизам, идеална за постари лица и деца. Одлична за одржување на балансот и рамнотежата при лизгави површини како во бањата

За постарите кои се соочуваат со предизвици за рамнотежа и стабилност, овој држач за во бањата обезбедува дополнителна поддршка и безбедност додека се капат или се тушираат.

Луѓето со физички потешкотии или намалена подвижност можат да се потпрат на овој држач за да им помогне лесно и безбедно да се движат во бањата.

Изработен од висококвалитетни материјали, овој држач е исклучително издржлив и отпорен на влага. Тоа значи дека ќе трае долг временски период без потреба од редовно одржување или замена. Отпор до 50 kg

Држачот лесно се монтира на ѕидот од твојата бања и овозможува брзо прилагодување на висината според твоите потреби. Потребно е при монтажа, површината да е мазна и сува како вакум плочките цврто би се залепиле за површината.

Технички карактеристики:

  • Димензии: (Д)30cm x (В)8cm;
  • Материјал: ABS.