Кафез со распеани птици

490.00 ден

Кафез со распеани птици

Шифра 4817

Нарачај го производот директно на :

 • Телефон: 071 713 153 или 079 344 285
 • Viber:  071 713 153 или 079 344 285
 • Chat на веб страната
 • Во inbox
 • На e-mail: info@mkmarket.mk
                      info.mkmarket.mk@gmail.com
Категорија SKU: 4817 Ознака:

Опис

Создавање релаксирачка атмосфера во домот или канцеларијата.

Додавање природен шарм во внатрешниот простор.

Обезбедување терапевтско искуство за луѓето кои уживаат во звуците на природата.

Комбинацијата на звуци на птици и реални движења може да придонесе за сетилен развој кај децата, особено развивање на нивните слух и визуелни способности.

Овој производ може да послужи како инспирација за различни игри и сценарија кои децата можат да ги смислат, што ја поттикнува нивната креативност и имагинација.

Автентично искуство во природата – Кафезот со распеани птици обезбедува автентично искуство во удобноста на твојот дом, овозможувајќи ти да уживаш во звуците и движењата на птиците без да го напуштиш домот.

Релаксација и намалување на стресот – Пеењето на птиците е познато по својата релаксирачка и терапевтска моќ. Оваа играчка обезбедува релаксирачка атмосфера која може да помогне да се намали стресот и да се подобри целокупната благосостојба.

Развој на аудитивни и визуелни вештини – Преку интеракција со кафезот децата можат да развијат аудитивни и визуелни вештини. Набљудувањето на реалистичните движења на птиците и слушањето на нивното пеење го поттикнува перцептивниот развој кај децата.

Декоративен додаток за домот – Освен што ќе ти овозможи забава и релаксација, кафезот со распеани птици може да биде и декоративен додаток за твојот дом. Неговиот елегантен дизајн ја надополнува внатрешноста на просторот и создава пријатен амбиент.

Технички карактеристики:

  • Пластичен материјал;
  • Тежина на производот: 120g;
  • Големина на производот: 13 x 10 x 10cm;
  • Батерија: 3 AA батерии (не се вклучени во пакувањето).