Xiaomi Mi Wireless Security Camera 1080p + Receiver, BHR4435GL

5,990.00 ден

Xiaomi Mi Wireless Security Camera 1080p + Receiver, BHR4435GL

Шифра 2050

Нарачај го производот директно на :

  • Телефон: 071 713 153 или 079 344 285
  • Viber:  071 713 153 или 079 344 285
  • Chat на веб страната
  • Во inbox
    • На e-mail: info@mkmarket.mk
                          info.mkmarket.mk@gmail.com
Категорија SKU: 2050 Ознаки:

Опис

Xiaomi Mi надворешна камера за видео надзор на вашиот дом 2MP

Безжично поврзување 2.4 WiFi IEEE802.11b/g/n

IR светло за ноќно снимање до 10 m со WDR технологија за детално чиста слика

F 2.1 оптичка леќа со зголемен проток на светлина за почиста слика

Вграден микрофон и звучник преку кој може да комуницирате – двонасочна комуникација

Видливо поле на оптичката леќа 130°

Аудио – видео комресија H.265

Резолуција 1980×1080 (1080p)

Оперативен систем: Андроид 6 и понов или iOS 10 или понов

Испраќање на аларм при детекција на движење до 7м

Вградена батерија од 5700 mAh

Димензии: 52x122x102 mm

Тежина: 273 gr.

Гаранција 12 месеци

НАПОМЕНА: КАМЕРАТА НЕ МОЖЕ ДА СЕ КОРИСТИ САМОСТОЈНО БЕЗ ВНАТРЕШЕН РЕСИВЕР


Xiaomi Mi безжичен ресивер кој подржува до 4 Xiaomi Mi безжични камери

Безжично поврзување 2.4 WiFi IEEE802.11b/g/n

Аудио – видео комресија H.265

Оперативен систем: Андроид 6 и понов или iOS 10 или понов

Слот за мемориска картичка до 64 GB, USB порта

RJ45 порта за мрежно поврзување

Димензии: 110x85x77 mm

Тежина: 88 gr.

Гаранција 12 месеци