Шатор со УВ заштита за на плажа

1,590.00 ден

Шатор со УВ заштита за на плажа

Шифра 4889

Нарачај го производот директно на :

  • Телефон: 071 713 153 или 079 344 285
  • Viber:  071 713 153 или 079 344 285
  • Chat на веб страната
  • Во inbox
  • На e-mail: info@mkmarket.mk
                        info.mkmarket.mk@gmail.com
Категорија SKU: 4889 Ознаки:

Опис

Овој шатор за на плажа со скокачки дизајн е идеално решение за заштита на вашите деца од штетните УВ зраци додењка сте на плажа или во природа на отворено. Може да се постави за 3 секунди. Ве молиме држете ги вашите деца или други кревки предмети подалеку од овој шатор додека сте подготвени да го отворите.

Шаторот за плажа е направен од 190T водоотпорна сребрена обложена полиестерска ткаенина со оценка за отпорност на УВ зраци 50+. Сите материјали се нетоксични и ги исполнуваат меѓународните стандарди, погодни за возрасни и деца.

Прицврстување со 6 шипки кои го држат шаторот цврсто и при услови на ветар. Влезната врата и еден голем заден мрежест прозорец обезбедуваат дека шаторот е секогаш добро проветрен, така што внатрешноста останува ладна и дише дури и во топло лето.

Големината на нашиот шатор на плажа е 165 x 150 x 110 cm, тежина само 930 g и големина на пакувањето околу 44 cm. Многу е погодно за складирање и носење. Можете лесно да го однесете на плажа или парк за да го олесните патувањето.

Шаторот нуди област заштитена од сонце, совршена за плажа, кампување, планинарење, излети, патувања, паркови и други активности на отворено.

Подлогата обезбедува удобна основа за одморање без да навлегува песок внатре во шаторот.