Сет за поправка на ветробранско стакло

490.00 ден

Сет за поправка на ветробранско стакло

Шифра 7029

Нарачај го производот директно на :

  • Телефон: 071 713 153 или 079 344 285
  • Viber:  071 713 153 или 079 344 285
  • Chat на веб страната
  • Во inbox
  • На e-mail: info@mkmarket.mk
                        info.mkmarket.mk@gmail.com

Опис

Сет со кој на брз и лесен начин ќе ја поправите штетата која настанала на вашето веробранско стакло (шофершајбна), по удар на мало камче во неа.

Во сетот е вклучен вакумски држач, фолија и средство кои ги раствора молекулите на стаклото и на тој начин ја поправа настанатата пукнатина.