Фасонка со далечински управувач

590.00 ден

Фасонка со далечински управувач

Шифра 4581

Нарачај го производот директно на :

  • Телефон: 071 713 153 или 079 344 285
  • Viber:  071 713 153 или 079 344 285
  • Chat на веб страната
  • Во inbox
    • На e-mail: info@mkmarket.mk
                          info.mkmarket.mk@gmail.com
Категорија SKU: 4581 Ознака:

Опис

Едноставно, брзо, практично. Лесен начин да ги вклучите и исклучите светлата од каде било во куќата кога и да посакате. Поедноставете го вашиот живот со контролирање на светлата со далечински управувач.

Долг дострел 20m/65FT. Силниот сигнал функционира низ ѕидовите и вратите без никакви пречки.

Сите приклучоци треба да се поврзат со далечинскиот управувач пред употреба.

Копчињата автоматски ќе ги контролираат приклучоците што биле спарени. Можете да го промените претходното спарување и повторно да се поврзете за да ги задоволите вашите потреби. Многу флексибилно!

Можете да го контролирате штекерот поединечно или да ги контролирате сите приклучоци одеднаш. Слободно приспособете го вашиот RF далечински систем!

Совршен за постари, трудници и оние со ограничена подвижност или болки во грбот; направете го вашиот живот удобен, побезбеден и енергетски ефикасен.

Спецификации

Материјал: Чип отпорен на пламен, метал

Напон: AC 180~250V, 50/60Hz

Тип на штекер: Стандарден E27

Макс. Поддршка моќност: CFL (светло за заштеда на енергија) или стандардна LED≤100W

Блескаво светло≤60W

Контролно растојание: 20 m (до 30 m на отворен простор)

Батерија на далечински управувач: 12V 23A алкална батерија

Големина на држач за светилка: околу 9,5x6cm

Големина далечински управувач: околу 11×4.3×1.2cm

Внимание

Можете да го прилагодите вашиот далечински систем според вашите потреби.

Кога спарувате една светилка, ве молиме исклучете ги другите светилки за да избегнете сите светилки да одговараат на едно копче.

 

Како да се користи:

Спарете го приклучокот за светилка со копче за далечински управувач

Исклучете го светлото, притиснете и задржете го копчето „А“, а потоа вклучете го светлото. Откако светлото трепне еднаш, копчето „А“ на далечинскиот управувач е успешно поврзано со приклучокот за светло за далечинско управување. Повторете ја оваа операција за другите држачи за светилки за да одговараат на другите нумерички копчиња.