WiFi IP – PTZ камера 4 MP

3,490.00 ден

WiFi IP – PTZ камера 4 MP

Шифра 4556

Нарачај го производот директно на :

  • Телефон: 071 713 153 или 079 344 285
  • Viber:  071 713 153 или 079 344 285
  • Chat на веб страната
  • Во inbox
  • На e-mail: info@mkmarket.mk
                        info.mkmarket.mk@gmail.com
Категорија SKU: 4556 Ознаки:

Опис

WiFi IP – PTZ надворешна камера со вградено IR светло за ноќно гледање и снимање

Има приклучок за мрежно поврзување преку кабел, но може да се конектира и преку безжичен интернет.

Има слот за мемориска картичка на кој може да се зачувува снимениот материјал (НЕ Е ВКЛУЧЕНА ВО ПАКЕТОТ)

Главата на камерата ротира за 355 степени лево и десно и 90 степени горе и долу

Се напојува преку адаптер од 12 волти кој доаѓа во комплет со камерата.

Вграден микрофон и звучник преку кој може да комуницирате

Можност за поврзување на повеќе корисници истовремено

Звучен и светлосен аларм при детекција на движење во просторот

Детекција на луѓе и детекција на движење

Двоен ленс – две камери за нормален и широк агол

Преку софтвер инсталиран на вашиот телефон може дирекно да следите што се случува во просторијата во која е камерата.